zpět na titulku
Historie Seriál Postavy Herci Galerie Z MASHe Ankety
   
 
  Čtvrtý rok 75*76 

73. Vítej v Koreji 1 (Welcome to Korea 1)
Frankův sen se splnil - převzal velení, ale pořád má starosti s nedisciplinovanými podřízenými. Například Hawkeye je nepolepšitelný - opouští tábor, aby se rozloučil s Traperem, který je konečně také převelen do Států. Trapera už sice nestihne, ale potkává nového sympatického chirurga - B.J. Hunnicuta.
74. Vítej v Koreji 2 (Welcome to Korea 2)
Frankův sen se splnil - převzal velení, ale pořád má starosti s nedisciplinovanými podřízenými. Například Hawkeye je nepolepšitelný - opouští tábor, aby se rozloučil s Traperem, který je konečně také převelen do Států. Trapera už sice nestihne, ale potkává nového sympatického chirurga - B.J. Hunnicuta.
75. Změna velení (Change of Command)
Frank si rychle zvyká na místo velícího důstojníka, jenže přijíždí nový plukovník, veterán Sherman Potter. To, že je sesazen, vede u Franka k těžké depresi.
76. Stalo se jedné noci (It Happened One Night)
Během mrazivé noci se dostane dělostřelecká palba velmi blízko k táboru, což způsobí zhoršení zdravotního stavu několika pacientů. Frank se dozví, že Margaret si schovává všechny jeho dopisy a rozhodne se, je zničit, přičemž obrátí Šťabajznin stan naruby.
77. O paroháčích a lidech (Of Moose and Men)
Hawkeye se dostane do sporu s přísným armádním plukovníkem Spikesem, B.J pomáhá vojákovi, který dostal nepříjemný dopis od manželky (že se s ním rozchází) a Frank konečně odhaluje korejské "sabotéry".
Pozn.: První ze čtyř epizod, v nichž vystupuje Lois Forakerová v rolích různých sester.
78. Drahá Mildred (Dear Mildred)
Plukovník Potter píše dopis své manželce k výročí sňatku. Frank a Šťabajzna se rozhodnou věnovat mu při té příležitosti dřevěnou bustu, ale největší radost mu udělá Radar, který zachrání koně a daruje mu ho.
79. Mrtvý kapitán Pierce (The Late Captain Pierce)
Hawkeyho otec je chybně informován o synově smrti a Hawkeye dělá vše proto, aby věci uvedl na provou míru.
80. Smějící se Jack (Smilin´ Jack)
Hawkeye a B.J zjistí, že pilot vrtulníku má cukrovku a přes jeho odpor musí být odvelen, zatímco dvakrát zraněný voják musí po vyléčení zpátky na frontu.
Pozn.: První ze 44 epizod režírovaných Charlesem S. Dubinem.
81. Drahá Peggy (Dear Peggy)
B.J. píše domů své ženě. V dopise popisuje Klingerovy pokusy o útěk, návštěvu bláznivého kaplana a jeden z Frankových hysterických výstupů.
Pozn.: První z třiceti epizod režírovaných Burtem Metcalfem.
82. Hej doktore (Hey, Doc)
Půjčky za oplátku ve 4077: dvě láhve skotské whisky za tajnou operaci a tank na zastrašení ostřelovačů za nepovolenou injekci penicilínu.
83. Děti (The Kids)
Jednotka 4077 hostí několik dnů sirotky, kteří se musí ukrýt před bombardováním. Ve stejné době zachrání život postřelené těhotné žene i jejímu dítěti, kterému navíc udělí řád purpurového srdce.
84. Autobus (The Bus)
Radar přiváží autobusem Hawkeyho a ostatní z lékařského kongresu, ale ztratí se a navíc se poláme autobus. Nakonec jsou zachráněni zraněným Korejcem.
Pozn.: V této epizodě se neobjevují ani Margaret ani Klinger.
85. Kam kráčíte, kapitáne Chandlere? (Quo Vadis, Captain Chandler?)
Tajný agent plukovník Flagg a psychiatr Sidney Freedman spolu bojují o zraněného vojáka, který je přesvědčen, že je Ježíš Kristus.
Pozn.: První z osmi epizod napsaných Burtem Prelutskym.
86. Vojín měsíce (Soldier of the Month)
V táboře se rozšíří neznámá nemoc, kterou dostane i Frank a v horečce píše závěť, ve které odkáže všechny peníze své ženě a všechno oblečení Šťabajzně. Radar je zvolen vojínem měsíce a za odměnu dostane dovolenou v Tokiu.
87. Drahá mami (Dear Ma)
Radar píše dopis domů své matce o životě v jednotce. Popisuje Hawkeyho celotáborovou inspekci nohou a také zranění plukovníka Pottera, který je postřelen do zadku.
88. Probuzení (Deluge)
Velký nápor zraněných v táboře je doprovázen střelbou a bouří. Do války se zapojuje Čína, což znamená konec nadějí na příměří.
89. Zbraň (The Gun)
V táboře se ztratí oblíbená osobní zbraň zraněného plukovníka a Radarovi za to hrozí vězení. Hawkeye a B.J. se snaží přimět skutečného pachatele - Franka, aby zbraň vrátil.
90. Znovu volání pošty (Mail Call, Again)
Frank dostává dopis, v němž mu manželka sděluje, že se chce rozvést. Také plukovník Potter dostává dopis a dozvídá se, že se stal dědečkem.
Pozn.: Gary Burghoff se v této epizodě objevuje v roli Radara a jeho matky.
91. Cena tomatového džusu (The Price of Tomato Juice)
Radar s pomocí Hawkeyho a B.J. sežene po velké námaze pro plukovníka Pottera jeho oblíbený tomatový džus, ale nakonec vyjde najevo, že plukovník kvůli alergii nemůže džus pít.
92. Hawkeye (Hawkeye)
Hawkeye havaruje s džípem a je zraněn na hlavě. Protože ví, že nesmí upadnout do bezvědomí, celý den mluví ke korejské rodině i když mu nikdo z ní nerozumí.
Pozn.: Ze stabilního osazenstva se objevuje v této epizodě jenom Pierce.
93. 38 rovnoběžka (Some 38th Parallels)
Ziskuchtivý Frank se rozhodne v dražbě prodávat Korejcům odpadky z táborové skládky, ale nakonec je to Hawkeye, který najde jejich využití. Nechá je shodit z vrtulníku na fanatického plukovníka Coner.
94. Der Tag (Der Tag)
Plukovník Potter rozhodne, že by se Hawkeye a ostatní měli chovat více přátelsky k Frankovi, který je v depresi. Když se tak stane, Frank stihne obehrát všechny v pokeru, opít se v baru a ještě prospí svůj výlet na frontu.
95. Novocainová vzpoura (The Novocaine Mutiny)
Frank obžaluje Hawkeyho ze vzpoury poté, co plukovník Potter odjel na dovolenou a Frank jako velící důstojník prováděl se 4077 šílené věci, až to Hawkeye nesnesl.
96. Až tě zase uvidím (The More I See You)
Hawkeye se setkává se ženou, o které si myslel, že odešla z jeho života navždy, ale kterou ve skutečnosti nikdy nepřestal milovat.
Pozn.: V této epizodě se neobjevuje ani Frank ani Margaret.
97. Interview (The interview)
Televizní zpravodaj z USA pořádá interview se členy M*A*S*H (černobíle).
Pozn.: V této epizodě se neobjevuje Margaret.Poslední změna stránky: 02.01.2009 ve 17:27