zpět na titulku
Historie Seriál Postavy Herci Galerie Z MASHe Ankety
   
 
  Devátý rok 80*81 

199. Betonové přátelství (Cementing Relationships)
Už několik pacientů se těsně po operaci infikovalo. Důvodem je nehygienická dřevěná podlaha v operačním stanu. Lékaři tak dlouho žádají o betonový povrch, až se rozhodnou jej vybudovat sami. Díky Klingerovi se podaří sehnat cement, jako organizátor však Klinger udělá drobnou chybičku, díky které se namísto betonu na podlaze objeví cementová kaše. Nakonec se však vše zvládne, včetně Margaretina problému se zamilovaným italským poručíkem. Ruku k dílu je donucen přiložit i Charles.
200. Žádné pocení (No Sweat)
Subtropické teploty sužují obyvatele tábora. Margaretě se navíc na intimním místě udělá nepříjemný bolák. Protože není jedinou, kdo takto trpí, rychle dojde potřebný lék. Když plukovník Potter objednává novou dodávku, někdo zapne táborový rozhlas, takže se o Margaretiných problémech dozví opravdu všichni. Šťabajzna se ale pomstí...
201. Dopisy (Letters)
Obyvatelé MASHe plní neobvyklý úkol. Odpovídají na dopisy, které poslali vojákům na frontu desetiletí školáci.
202. Nejlepší nepřítel (The Best of Enemies)
Hawkeye při cestě na dovolenou do Soulu narazí na severokorejského vojáka, který jej donutí, aby se postaral o těžce zraněného přítele. Zranění jsou však příliš vážná...
203. Den otců (Father´s Day)
Jeden z pacientů, které se podařilo lékařům zachránit, pošle jako výraz vděku zvláštní dárek - půlku krávy. Toto nečekané obohacení jídelníčku se zalíbí všem, Margareta však má jiné starosti - do MASHe přijíždí na návštěvu její otec a doktoři se mu příliš nezamlouvají.
204. Verbování (Your Retention Please)
Klinger dostal dopis od své dívky, v němž mu sděluje, že jej opouští a vdává se za jeho nejlepšího přítele. Zoufalý Max se opije a podepíše smlouvu na šestiletou službu v armádě. Ze závazku jej může dostat už jen plukovník Potter...
205. Hlavní cena (Taking the Fifth)
Hawkeye dostane nápad uspořádat soutěž o rande s ním a s lahví vzácného francouzského vína. Vítězka ale přivede nečekané překvapení - celou ženskou část tábora. Klingerovi se podaří získat další lahve pro Charlese, ale nakonec je musí nalít do chladiče svého džípu.
206. Smrt na prázdninách (Death Takes a Holiday)
Vánoce v Koreji - konvoj se zásobami je přepaden, proto se každý v táboře snaží sehnat nějakou náhradu, aby vánoční svátky stály za to - hlavně pro korejské sirotky, které na oslavy pozvali. Bez některých doktorů se ale děti musejí obejít - do nemocnice je dopraven voják s prostřelenou hlavou.
207. Válka pro všechny sezóny (A War for all Seasons)
MASH potřebuje nutně nový přístroj pro dialýzu. V Koreji se ale dá těžko sehnat. Proto se věci ujímají Hawkeye a B.J. a objednají pomocí katalogů v USA potřebné součástky, ze kterých pak přístroj sestavují.
208. Řekněte to mariňákům (Tell it to the Marines)
Do MASHe je dopraven mladý, lehce raněný voják, který bojuje na americké straně, ačkoli je holandského původu. Jeho matka, která se ve státech rozvedla, má být nyní deportována. Hawkeye a B.J. s pomocí tisku zorganizují kampaň, aby této nespravedlnosti zabránili.
209. Nepříjemné zprávy (Depressing News)
Klasický příklad armádní organizace - do tábora přijde dodávka 500 000 špachtlí. Hawkeye z nich postaví věž a ve chvíli, kdy navštíví MASH reportér listu Hvězdy a pruhy ji odpálí trhavinou.
210. Operace přátelství (Operation Friendship)
B.J. by měl být operován - je nepříjmeně zraněn na pravé ruce. Zlé je, že nikdo z lékařů v táboře není schopen zranění přesně diagnostikovat. Plukovník Potter povolává specialistu...
211. Vážná věc (No Laughing Matter)
Charles Winchester může za své přeložení do MASHe děkovat jednomu důstojníkovi, sloužícímu v Tokiu. Právě on přijede do tábora na inspekci. Charles se chtěl nejdřív pomstít, ale pak doufá, že mu pomůže k návratu do Tokia. Jeho plány ale selžou.
212. Ó, to si tancujeme (Oh, How We Danced)
Čím blíž je B.J.ovo výročí sňatku, tím je smutnější a ve větší depresi. Hawkeye mu chce pomoci a postará se o to, aby B.J.ova manželka natočila krátký film, kde je ona i jejich malá dcera.
213. Až do dna (Bottom Up)
Margaretina nejlepší přítelkyně, také sestra v MASHi, má těžké problémy s alkoholem. Nechce si je ale přiznat, dokud během jedné operace málem nedojde ke katastrofě. Margareta musí jako šéfka zasáhnout...
214. Rudobílé blues (The Red/White Blues)
Drobná nepozornost má překvapivé následky. Klinger objednal prostředek proti malárii, který ovšem u vojáků černé pleti vyvolává nežádoucí vedlejší účinky. Je za to plukovníkem kárán, ovšem záhy se ukáže, že podobné příznaky mají i bělošští vojáci.
215. Pozdrav pánbu, Hawkeye (Bless You, Hawkeye)
Hawkeye začne kýchat a nikdo v MASHi netuší, proč. Po všemožném zkoumáním a různých terapiích nakonec pomůže ten, od koho se nejméně čekalo. Pychiatr.
216. Život, který jsi zachránil (The Life You Save)
Náhlá smrt pacienta šokuje Charlese Winchestera. Začne intenzivně přemýšlet o smrti.
217. To je showbyznis 1 (That's Show Biz 1)
Marina je členkou umělecké skupiny, která jezdí bavit vojáky na frontě. Náhle začne mít bolesti v břiše. Dostane se do MASHe, kde jí diagnostikují zápal slepého střeva. Kolegové ji navštíví a předvedou v táboře svou show. Klingera to přivede na nápad živit se jako komik. Zřejmě by ale zemřel hlady.
218. To je showbyznis 2 (That's Show Biz 2)
Marina je členkou umělecké skupiny, která jezdí bavit vojáky na frontě. Náhle začne mít bolesti v břiše. Dostane se do MASHe, kde jí diagnostikují zápal slepého střeva. Kolegové ji navštíví a předvedou v táboře svou show. Klingera to přivede na nápad živit se jako komik. Zřejmě by ale zemřel hlady.Poslední změna stránky: 02.01.2009 ve 17:27