zpět na titulku
Historie Seriál Postavy Herci Galerie Z MASHe Ankety
   
 
  Osmý rok 79*80 

174. Příliš mnoho kuchařů (S-601)
Nemotorný voják, který leží na pooperačním si získá velikou oblibu v MASHi svým kuchařským uměním. Všichni si jeho gurmánské speciality velmi oblíbí a Hawkeye s B.J. se ho snaží získat pro 4077. To se ale nepodaří, protože voják se chce vrátit na frontu a vařit pro své kamarády. Mezitím prožívá menší krizi plukovník Potter, když dostane špatný dopis od manželky, ale nakonec se vše urovná.
Pozn.: V této epizodě se objevuje Gary Burghoff (Radar) již jen jako host.
175. Kdo jsi, Margaret? (Are You Now, Margaret)
Tábor navštíví v rámci cesty po Koreji Williamson, poradce kongresmana. Původně to má být jen rutinní návštěva, ale ukazuje se, že motivy jsou hlubší - Margareta je podezřelá ze spolupráce s komunisty.
176. Partyzánské sny (Guerilla My Dreams)
Příjezd zraněné Korejky způsobí v táboře konflikt - Hawkeye se ji snaží vyléčit, ale přísný korejský důstojník se nejvíce zajímá o to, jak z ní dostat informace o její partyzánské činnosti.
177. Sbohem Radare (1) (Good-Bye Radar 1)
Taborový úředník Radar O'Reilly je na dovolené v Tokiu, ale v krizi zmítaném 4077 ho nutně potřebují. Jeho návrat se ale stále vlivem různých okolností odkládá. Navíc přestane v táboře fungovat generátor, čímž se ocitnou všechny přístroje bez proudu. A tak se Klinger, který zastupuje Radara, snaží sehnat nový.
178. Sbohem Radare (2) (Good-Bye Radar 2)
Radar se dozvídá o smrti svého strýčka, a tak, ač nerad opouští 4077 a odjíždí domů do Států. Mezitím je tábor stále bez proudu a stále přicházejí další zranění. Odpovědnost za sehnání nového generátoru leží na Klingerovi, který ale zatím postrádá Radarovy zkušenosti v boji s armádou při shánění potřebných věcí.
Pozn.: V této epizodě se Radar objevuje naposledy. Postavu Radara ztvárnil Burghoff ještě ve dvou epizodách seriálu After M*A*S*H a pilotní epizodě seriálu W*A*L*T*E*R.
179. Čas přizpůsobování (Period of Adjustment)
Klinger, který se stal po odchodu Radara novým úředníkem jednotky, se ze začátku potýká s narážkami na svou neschopnost. Mezitím zesiluje B.Jův stesk po domově, když přicházejí zprávy o Radarově návštěvě u jeho rodiny.
180. Osobní finance (Private Finance)
Jihokorejská žena si špatně vysvětluje Klingerovy úmysly, když se snaží finančně vypomoci její dceři. Mezitím Hawkeye bojuje se svým svědomím kvůli slibu, který dal umírajícímu vojákovi.
181. Pan a paní Kdo? (Mr. Mrs. Who?)
Charles Winchester se vrací do 4077 po dovolené v Tokiu otřesen milostnou aférou. Mezitím se nemocnice snaží sehnat léky proti záchvatům smrtelné krvácející zimnice.
182. Cesta ke žlutému mostu (The Yalu Brick Road)
Hawkeye a B.J. se ztratí, když pospíchají s potřebnými antibiotiky do tábora, který zachvátila otrava z jídla. Při cestě zpět do tábora jsou nalezeni podivným severokorejským doktorem.
183. Sestra doktorka (Nurse Doctor)
Pěkná a ambiciózní mladá sestra, která se chce stát po opuštění armády doktorkou, se dostává do konfliktu s některými obyvateli MASHe, ale nakonec se vše urovná. Mezitím docházejí v táboře zásoby vody, a tak osazenstvo tábora trpí nekvalitním jídlem a nefunkční sprchou.
184. Čas života (Life Time)
Do 4077 je přivezen vrtulníkem k okamžitému ošetření těžce zraněný voják, který zemře nebo bude ochrnutý, pokud nedostane transplantovanou aortu do 20 minut. Celý boj o jeho záchranu je znázorněn minutu po minutě.
Pozn.: O to, aby tento díl byl do posledního detailu z pohledu lékařů správný, se postaral lékařský konzultant seriálu Walter Dishell.
185. Sny (Dreams)
Nikdo z tábora nemůže utéci před korejskou válkou, kromě svých snů. Po dvou dnech na sále jsou všichni unaveni a jeden po druhem usínají a zdají se jim sny, ve kterých se odráží jejich strach, touhy a pocity marnosti.
186. Drahý strýčku Abdule (Dear Uncle Abdul)
Klinger zjišťuje, že jeho služba jako úředník jednotky obsahuje také plnění různých bláznivých výmyslů jeho nadřízených - musí stát modelem pro plukovníkův obraz, musí chodit s majorem Winchestrem na lov kachen a podobně. Mezitím si najde alespoň chvilku času na to, aby napsal domu dopis, ve kterém zjišťuje, že vůbec není největším bláznem jednotky.
187. Bitva o kapitána (Captain´s Outrageous)
V baru u Rosie se strhne bitka a Rosie musí být hospitalizována se zlomenými žebry, a tak za ní doktoři zaskakují v baru. Mezitím se otec Mulcahy dozvídá, že jeho povýšení na kapitána je opět odloženo, ale nakonec se vše vyřeší a Mulcahy je povýšen.
188. Hvězdy a pruhy (Stars and Stripes)
Mezi B.J. a Winchesterem nastanou třenice poté, co jsou požádáni, aby společně napsali článek do prestižního doktorského časopisu o tom, jak zachránili náročnou operací život jednoho vojáka. Mezitím přijíždí na návštěvu za Margaretou její starý přítel Scully a jeho návštěva se neobejde bez hádek, ale nakonec se přece jen usmíří.
189. Uzdravte je (Heal Thyself)
Plukovník Potter musí ulehnout, když dostane příušnice. Jeho nálada se ještě zhorší, když k sobě dostane dalšího nájemníka se stejnou nemoci - Charlese Winchestera. Do 4077 přijíždí dočasně náhradní chirurg, který je oba výborně nahradí, ale jen do té doby, než neunese tíhu situace a zhroutí se.
190. Ano, to je naše dítě (Yessir, That´s Our Baby)
V táboře se objeví odložené dítě korejské matky a amerického vojáka. Všichni se o něj starají, ale vědí, že tyto děti nemají v korejské komunitě mnoho šancí na přežití. Proto se ho snaží dostat do Států. To se nakonec nepodaří, tak ho alespoň umístí v jednom místním klášteře.
191. Vyčerpaná láhev (Bottle Fatigue)
Hawkeye se zhrozí, když zjistí výši svého měsíčního dluhu v baru v důstojnickém klubu a slíbí, že se týden nedotkne alkoholu. Nakonec to vydrží, i když všem svým chováním leze na nervy. Mezitím se Charles snaží zabránit sňatku své sestry s italským přistěhovalcem.
Pozn.: V této epizodě se poprvé objevuje Shari Sabaová, která v dalších devíti ztvárnila postavy různých sester.
192. Morální vítězství (Moral Victory)
Plukovník Potter se naštve kvůli neustálým stížnostem Hawkeye a B.J. na kvalitu kulturního života ve 4077 a jmenuje je 'důstojníky přes morálku'. Těm se nakonec i přes hrozící fiasko podaří uspořádat večírek ve stylu pikniku na pláži a nálada v táboře je zachráněna. Mezitím má Charles starosti se svým pacientem, kterému sice zachránil nohu, ale jeho ruka zůstala necitlivá, a tak nemohl pokračovat ve své kariéře klavírního virtuosa. Charles mu sežene noty skladeb Maurice Ravela pro pianistu, který přišel o ruku v první světové válce.
193. Všichni dobří vojáci (Old Soldiers)
Hawkeye je jmenován zástupcem velitele, když plukovník Potter odjíždí na tajemnou cestu do Tokia. Všichni se obávají o plukovníkův zdravotní stav, ale nakonec se vše vysvětlí. Hawkeye čelí problémům s velkou skupinou uprchlíků, z nichž hlavně děti potřebují lékařskou péči.
194. Pomocná ruka (Lend a Hand)
V táboře zavládne nuda, a tak se B.J. rozhodne uspořádat narozeninovou párty pro Hawkeyho, přestože žádné narozeniny nemá. Hawkeye ale musí odjet na frontu pro zraněného doktora z první pomoci. Hawkeyho doprovází i dr. Borelli, se kterým se Hawkeye zpočátku nesnáší, ale nakonec musí spojit síly, aby vojáka společně zachránili.
Pozn.: Dr. Borelliho, který se už v seriálu objevil (epizoda 66), hraje Robert Alda - otec Alana Aldy; v této epizodě si zahrál i Aldův bratr Antony - role lékaře Jarvise).
195. Sbohem, krutý světe (Goodbye, Cruel World)
Klinger si vyzdobí svou pracovnu po svém - v orientálním stylu, ale setká se s nepochopením, a proto se rozhodne utéct, ale nakonec si vše rozmyslí. Mezitím je přivezen do 4077 americko-korejsky válečný hrdina, který se pokusí o sebevraždu, protože má být propuštěn z armády a jet domů. Musí být k němu povolán doktor Freedman.
196. Sezóna hlouposti (April Fools)
Ve 4077 se rozpoutá bouře aprílových žertíku, ale je ohlášena návštěva plukovníka Tuckera, který je známý tvrďák. Plukovník Potter se snaží všem žertíkům zamezit, což se mu ale nepovede. Nakonec vyjde najevo, že plukovník Tucker je Potterův přítel, který tak vlastně nachytal všechny.
Pozn.: Od této epizody se pravidelně mezi osazenstvem tábora objevuje vykutálený seržant Luther Rizzo. Jeho představitel G.W. Bailey se objevil už v epizodě Bitva o kapitána, kde sehrál epizodní roli opilého vojáka.
197. Válečná dopisovatelka (War Co-Respondent)
B.J. velmi znejistí, když se sblíží s mladou válečnou dopisovatelkou Aggie O´Sheaovou, která se do něho zamiluje.
198. Cena války (Back Pay)
Hawkeye se dozví, že civilní doktoři ve Státech vydělávají na válce velké peníze, a rozhodne se požadovat na armádě peníze za své doktorské služby. Mezitím Charles demonstruje americké lékařské schopnosti třem korejským medikům.Poslední změna stránky: 28.09.2012 ve 20:06